STOGŲ DANGOS

Turinys

Stogas yra viena pagrindinių pastato dalių, kuriam tenka atsakomybė apsaugoti patalpas nuo kritulių ir kito poveikio iš aplinkos bei netapti šilumos laidininku, mat, ne paslaptis, šiltas oras kyla į viršų, tad pro prastai įrengtą stogą šilumos prarandama daugiausia. Svarstant stogo montavimo klausimą vienu esminių aspektų tampa stogo dangos pasirinkimas. Statybinių medžiagų sektoriuje pasirinkimas labai platus, tad kokią stogo dangą pasirinkti? Renkantis verta atsižvelgti į savo poreikius ir finansines galimybes, taip pat tikslinga įvertinti pastato tipą, stogo dangų charakteristikas, ilgaamžiškumą ir kitus kriterijus.

Mūsų siūlomos stogo dangos:

Čerpinė stogo danga

Čerpinis stogas

Senas ir itin autentiškas stogo dengimo būdas – čerpėmis. Dabar jos gali būti keramikinės arba degto molio – menančios kelių šimtų metų architektūros ir stogų klojimo praeitį. Nuo senų laikų miestuose čerpėmis dengti šlaitiniai stogai buvo laikomi pasiturinčių miestelėnų pasididžiavimu. Dar ir dabar kokybiški ir aplinkos poveikiui atsparūs čerpių šlaitiniai stogai laikomi ilgaamžiais ir estetiškais. Negana to, šiandien čerpinis stogas neretai traktuojamas kaip prestižo dalykas, mat tokio stogo įrengimas – nemaža investicija.

Verta paminėti, jog vertinant pagal stogo dangų kainas ir ilgaamžiškumo kriterijų, tai keraminėms čerpėms atitektų lyderio pozicija. Taip pat jos yra ir vienos ekologiškiausių stogų dangų, tad labai vertinamos natūralistų ir ekologijos šalininkų. Puiku tai, kad keraminėms čerpėms nekenkia bėgantis laikas, anaiptol.

Kokie čerpių stogo dangos privalumai? Pirmiausia visada išskiriamas ilgaamžiškumas, taip pat jos pasižymi plačia spalvų palete, aukštu atsparumu ugniai, idealiai tinka įmantrių konstrukcijų stogams. Dar vienas svarbus pranašumas – vasarą jos neįkaista, todėl patalpose juntama maloni vėsa, o žiemą, atvirkščiai, čerpinis stogas suponuoja šilumą namuose.

Plieninė (skardinė) stogo danga

Plieninės stogo dangos

Plieninės dangos montavimas išsiskiria paprastumu – stogo danga yra labai lengva ir nesudėtingai eksploatuojama. Ji atspari karščiui, šalčiui, erozijos poveikiui, todėl yra ilgaamžė. Dangą labai lengva valyti, tokiu būdu nuolat užtikrinant puikią išvaizdą. Pasirinkto gruoblėtumo lakštai gali imituoti čerpes, tačiau jie dengiami paprasčiau. Čerpėmis šlaitiniai stogai dengiami klijuojant po vieną molinę ar keramikinę čerpę, o plieno danga montuojama didesniais lakštais. Jie užtikrina puikų sandarumą, tokių šlaitinių stogų dengimas ne tik paprastas, bet ir labai patvarus.

Kokie plieninės stogo dangos privalumai? Plati spalvų paletė suteikia daug galimybių plieninę stogo dangą pritaikyti prie namo eksterjero. Ši danga greitai ir nesunkiai montuojama, nes vienu metu dengiamas didelis plotas. Plieninės stogo dangos yra lengvos, nereikalauja sudėtingos konstrukcijos. Patraukli kaina dažnai būna kertinis kriterijus, renkantis šią stogo dangą.

Bituminė stogo danga

Bituminiai šlaitiniai stogai

Paprastai sukuriamos ir kitos šlaitinių stogų konstrukcijos – tai jų dengimas bituminėmis čerpelėmis arba bituminiais banguotais lakštais. Tiek vienu, tiek kitu atveju, stogas įgyja puikų estetinį vaizdą (galima rinktis iš daugybės skirtingų spalvų ir net raštų), o pats stogo klojimas yra itin lengvas. Tokių šlaitinių stogų šiltinimas atliekamas naudojant įprastas izoliacines ir šiltinimo medžiagas.

Estetiškai ir dailiai atrodanti bituminė danga irgi suteikia puikias pasirinkimo galimybes spalvų kontekste. Kokie bituminių stogo dangų privalumai? Bene esminiu išskiriama galimybė dengti net pačių įmantriausių konstrukcijų stogus, patiriant mažiausius nuostolius. Ilgaamžiškumas – dar vienas šios stogų dangos privalumas. Tiesa, rinkdamiesi įvertinkite teikiamą garantiją spalvai, kadangi prastesnės kokybės bituminė danga linkusiu pilkėti. Mes siūlome tik patikimų gamintojų ir aukštos kokybės dangą, todėl šios problemos išvengsite.

Šiferinė stogo danga
Šiferiniai stogai

Asbestinių stogų laikai jau pasibaigė, tačiau atsisveikinti su šiferiu nebūtina. Dabar gaminamas naujos kartos beasbestis  šiferis nekenkia žmogaus sveikatai, tačiau tebeturi šiferinio stogo dangos privalumus išsaugojusias savybes. Tokių šlaitinių stogų įrengimas paprastas ir nekenksmingas, o gaunamas rezultatas – estetiška ir autentišką senąjį stogų dengimą šiferiu primenanti danga. Be to, ji yra natūrali, nes gaminama iš cemento.

Beasbestis šiferis priskiriamas lengvesnių stogo dangų kategorijai, bet jo tarnavimo laikas – solidus. Nusprendusiems stogą dengti šia stogo danga atsiveria nepaprastai plačios dydžių ir spalvų galimybės, todėl net išrankiausias klientas ras tinkamiausią ir geriausiai derančią prie namo eksterjero: nuo klasikinių rudų, tamsiai raudonų iki pilkšvų ir kitų kur kas rečiau „sutinkamų“ spalvų.

Kokie beasbesčio šiferio stogo dangos privalumai? Pirmiausia, jam būdinga puiki garso izoliacija, atsparumas pelėsiui, jis lengvas, todėl mažiau išlaidų reikalauja stogo konstrukcija. Šiferis nedegus, nerūdija, lakštai lygūs, todėl sumontuota danga atrodo estetiškai. Privalumas yra ir nesudėtingas šiferio stogo dangos montavimas.

Ruukki lietaus nuvedimo sistema
Ruukki lietaus nuvedimo sistema

„Ruukki“ lietaus nuvedimo sistemoms naudojamos tik geriausios žaliavos – rinkitės specialiais polimerais dengtas plienines lietaus nuvedimo sistemas, taip pat aliuminines, varines ar pagamintas iš alucinko. Skirtingos spalvos ir skersmenys taip pat padidina pasirinkimo spektrą ir galimybes pritaikyti net įmantriausiems architektūriniams sprendimams.

Šios sistemos yra universalios, tad tiks montuoti ant bet kokių šlaitinių stogų. Visi sistemos elementai yra tikslūs, kokybiški ir nesunkiai montuojami.

„Ruukki“ lietaus nuvedimo sistema bus puikus pasirinkimas ir naujai statomiems, ir renovuojamiems pastatams, individualiems, komerciniams bei kitų paskirčių, dengtiems čerpėmis, šiferiu, bitumine, plienine ar bet kuria kita stogo danga.

Perkant šią lietaus nuvedimo sistemą galima rinktis ir lietaus nuvedimo sistemos priedus, pavyzdžiui, latakų apsaugas nuo vandens pratekėjimo, atidaromus lietaus vandens nukreiptuvus, taip pat savaiminio išsivalymo funkciją turinčias lapų gaudykles ir kt. Šie priedai suteikia daugiau funkcionalumo ir ilgina lietaus nuvedimo sistemos eksploatavimo laiką.