Balkonų stiklinimas

Turinys

Balkonų stiklinimo populiarumas įsibėgėjo jau senokai ir šiandien tik vienas kitas daugiabučio namo balkonas yra neįstiklintas. O pirmuose ir viršutiniuose aukštuose esančių butų balkonų įstiklinimas yra vienas esminių saugumą užtikrinančių kriterijų. Balkonų stiklinimas plastikine sistema jau seniai nebe naujiena – daug gyventojų spėjo įvertinti šios sistemos privalumus. Bet prieš kurį laiką rinkoje atsiradusi galimybė balkonus stiklinti dailia stumdoma aliuminio sistema suteikė dar daugiau pasirinkimo galimybių.

Balkonų stiklinimas aliuminiu

Balkono plastikinis langas

Pažvelgę į įstiklintus daugiabučių balkonus nesunkiai atskirtume, kurie iš jų įstiklinti naudojant aliuminio profilių sistemą – jie atrodo nepaprastai stilingai ir dailiai. O dar koks pluoštas funkcionalumų nėra matomas plika akimi! Aliuminio sistema atsirado vėliau nei plastikinė, bet netruko įsitvirtinti rinkoje ir labai greitai plastikinei sistemai tapo rimta konkurente.

Stiklinimas aliuminio profilių sistemomis pasižymi gana aukštu hermetiškumu, kuris reikalingas temperatūrai išlaikyti, bet kartu jos konstrukcija leidžia natūraliai ventiliuoti patalpą, kad išvengti langų rasojimo. Šis stiklinimo būdas leidžia išsaugoti aukštesnę balkono temperatūrą žiemą. Žinoma, tai priklauso ir nuo vyraujančio vėjo krypties, sienų šiluminio laidumo, bendros balkono būklės. Kambaryje su įstiklintu balkonu temperatūra šaltu metų laiku yra 7-9 laipsniais aukštesnė, o triukšmas sumažėja iki 20 – 25 %.

Šios sistemos būna dvejopos: stumdomoji ir varstoma. Stumdomoji sistema visais atžvilgiais yra pranašesnė už varstomą, todėl, kad varčia neužima balkono vidinės erdvės, išimti judančias dalis yra patogu ir nesudėtinga. Valant langus – nereikia aukštai lipti, nes yra galimybė jas nuplauti įsinešus į kambario vidų.

Stumdomos sistemos gali būti dviejų arba trijų bėgelių. Dviejų bėgelių konstrukcija gali turėti dvi, tris arba keturias varstomas lango dalis. Sistemos staktų profilių gylis – 60 mm, o varčių profilių – tik 22 mm. Trijų bėgelių konstrukcija gali turėti tris arba  šešias varstomas dalis. Dėl storesnės, net 90 mm storio staktos, šios sistemos naudojamas tada, kai reikia pagaminti didesnio pločio balkonų konstrukcijas. Sistemoje naudojamas 4 mm stiklas (skaidrus, grūdintas, tonuotas).

Balkono stiklinimas aliuminio sistema: kokie jos privalumai?

 • ši sistema išsiskiria estetika ir šiuolaikiškumu, sukuriamu lengvumo įspūdžiu, ji labai grakšti, nemasyvi, todėl atrodo nepriekaištingai tiek įstiklinus mažesnį, tiek net labai didelį balkoną;

 • patraukli stumdomos aliuminio sistemos kaina dažnai tampa vienu kriterijų, lemiančių jos pasirinkimą;
 • tvirtumas – tai, ką ši sistema garantuoja;
 • tobulas variantas siauriems balkonams, kuriuose atveriamos varčios yra didelis nepatogumas;
 • konstrukcijos lengvumas suponuoja tai, jog ji neapkrauna balkono konstrukcijos, todėl tiks net tiems balkonams, kuriems masyvesnė sistema negalima pagal reikalavimus;
 • galimybė pasirinkti profilio spalvą leidžia sistemą priderinti prie balkono dizaino;
 • aliuminio sistema puikiai apsaugo nuo nešvarumų iš lauko, kuriuos atneša vėjas, nuo kritulių ir kito aplinkos poveikio, todėl balkone palaikyti švarą bus nesunku, galima įrengti komfortišką poilsio erdvę;
 • aliuminio atsparumas temperatūros pokyčiams lemia tai, kad sistema nesideformuoja.

Balkonų stiklinimas plastiku

Balkono plastikinis langas

Iki rinkoje pasirodant aliuminio sistemoms, balkonų stiklinimas plastiku neturėjo precedentų, todėl nenuostabu, jog daugelis daugiabučių balkonų įstiklinti naudojant būtent šią sistemą.

Pasirinkus šias konstrukcijas, balkonų įstiklinimui naudojami tie patys, plastikinių langų gamybai naudojami PVC  profiliai. llgesni ir sudėtingesni balkonai jungiami specialiomis jungtimis, o kampinių balkonų stiklinimui naudojamos standartinės 90 lapsnių jungtys, kurios stiprinamos cinkuoto plieno armatūra, todėl yra tokios pat patvarios kaip ir plastikiniai langai.

Balkono stiklinimas plastikine sistema: kokie jos privalumai?

 • ši sistema vadinama šiltąja, tad puikiai sumažina balkone esančius temperatūrų svyravimus;

 • plastikinė sistema bus geriausias pasirinkimas, jei prioritetu laikote komfortą šioje patalpoje – sistema pavydėtinai izoliuoja šilumą;

 • abai geros garso izoliavimo savybės – dar vienas pliusas plastikinės sistemos naudai;

 • galimybė praplėsti gyvenamąją erdvę, balkone įrengiant poilsio zoną, vaikų žaidimų kampelį, o pasinaudojant didesniais konstrukciniais sprendimais balkonas, įstiklintas plastikine sistema, gali tapti ir kambario dalimi;

 • profilių spalvinė gama ir raštai suteikia galimybę sistemą priderinti prie balkono interjero;

 • tai saugi sistema;

 • šiai sistemai būdingas ilgaamžiškumas bei patvarumas bei labai paprasta priežiūra;

 • patikimas vėdinimas – labai svarbus aspektas įstiklintai patalpai.

Balkonų stiklinimas: kaina

Balkonų stiklinimo kaina priklauso nuo daugelio aspektų ir kiekvienu atveju yra skaičiuojama individuali. Todėl jei norite žinoti, kiek kainuos sistema Jūsų balkonui, susisiekite su mumis. Kainai įtakos turi tokie aspektai kaip pati sistema, profiliai, pakaustai, rėmo spalva. Neabejotinai esminis kainą lemiantis veiksnys yra stiklinamas plotas.

Balkonų stiklinimo plastikine sistema kaina priklauso nuo lango dalių skaičiaus, ar yra šoniniai langai ir kiek jų, taip pat svarbu, kiek bus varstomų dalių. Įtakos turi ir spalva – ar ji bus balta ar spalvota. Galima vidui rinktis baltą spalvą, o laukui – kitokią. Ir, žinoma, stiklinamas plotas didžiąja dalimi nulems kainą.

Balkonų stiklinimas aliuminio konstrukcijomis kaina

Balkonų stiklinimo aliuminio konstrukcijomis kaina priklauso nuo tokių kriterijų kaip: balkoną sudarančių stiklinimo dalių skaičius, rėmo spalva (populiariausių ir nestandartinių spalvų rėmų kaina skirsis), balkono plotis ir aukštis. Kainai įtakos turės tai, ar yra šoninis langas ar keli langai, ar jų nėra.