Markizės

Markizės yra skirtos vitrinų langams, balkonams, verandoms, gali atstoti terasą su pastoge ar pavėsinę, neužima daug vietos ir gali būti išskleidžiama tik tada, kai reikia pasislėpti nuo saulės spindulių ar lengvo lietaus. Markizės užtikrintai apsaugo patalpas nuo tiesioginių saulės spindulių (jie stabdomi dar nepasiekę stiklo). Prie pastato fasado pritvirtinta markizė neužstoja lango, todėl galima grožėtis už lango esančiu vaizdu.

Markizių audiniai pagaminti iš aukštos kokybės akrilo pluošto, kuris dažomas ir impregnuojamas verpiant. Dėl šios priežasties audinys tampa atsparus pelėsiui, neblunka, nepraleidžia vandens, greitai džiūsta, leidžia patekti orui. Vizualiai ir savo savybėmis abi audinio pusės yra vienodos.

Medžiaga išskleidžiama ir susukama mechaniniu būdu arba naudojant elektrinį variklį. Markizių funkcionalumas užtikrinamas naudojant dar ir elektrinį variklį su vėjo-saulės automatika ir nuotoliniu valdymu.

Markizių tipai:

  • Terasinės markizės
  • Vertikalios markizės

Terasinės markizės

Terasinės markizės

Terasinės markizės – puiki terasų, balkonų ar lauko restoranų apsauga nuo tiesioginių saulės spindulių ir lietaus.  Nenaudojami plastikiniai komponentai, todėl markizė atspari šalčio poveikiui.

Galima rinktis markizių dydį ir valdymo tipą: su rankine ar elektrine pavara, su vėjo ir saulės davikliais.

Jos netinkamos, norint išvengti žvarbaus šoninio vėjo bei stipraus lietaus. Pasibaigus sezonui, markizės audinys turi būti nuvalomas ir suvyniojamas.

Vertikalios markizės

Vertikalios markizės

Vertikalias markizes – dažniausiai naudojamos atskirti erdvę terasoje, papildoma apsauga nuo saulės, suteikia privatumo.