Balkono stiklinimas

Balkono stiklinimas aliuminiu

Stiklinimas aliuminio profilių sistemomis pasižymi gana aukštu hermetiškumu, kuris reikalingas temperatūrai išlaikyti, bet kartu jos konstrukcija leidžia natūraliai ventiliuoti patalpą, kad išvengti langų rasojimo. Šis stiklinimo būdas leidžia išsaugoti aukštesnę balkono temperatūrą žiemą. Žinoma, tai priklauso ir nuo vyraujančio vėjo krypties, sienų šiluminio laidumo, bendros balkono būklės. Kambaryje su įstiklintu balkonu temperatūra šaltu metų laiku yra 7-9 laipsniais aukštesnė, o triukšmas sumažėja iki 20 – 25 %.

Šios sistemos būna dvejopos: stumdomoji ir varstoma. Stumdomoji sistema visais atžvilgiais yra pranašesnė už varstomą, todėl, kad varčia neužima balkono vidinės erdvės, išimti judančias dalis yra patogu ir nesudėtinga. Valant langus – nereikia aukštai lipti, nes yra galimybė jas nuplauti įsinešus į kambario vidų.

Stumdomos sistemos gali būti dviejų arba trijų bėgelių. Dviejų bėgelių konstrukcija gali turėti dvi, tris arba keturias varstomas lango dalis. Sistemos staktų profilių gylis – 60 mm, o varčių profilių – tik 22 mm. Trijų bėgelių konstrukcija gali turėti tris arba  šešias varstomas dalis. Dėl storesnės, net 90 mm storio staktos, šios sistemos naudojamas tada, kai reikia pagaminti didesnio pločio balkonų konstrukcijas. Sistemoje naudojamas 4 mm stiklas (skaidrus, grūdintas, tonuotas).

Balkono stiklinimas plastiku

Pasirinkus šias konstrukcijas, balkonų įstiklinimui naudojami tie patys, plastikinių langų gamybai naudojami PVC  profiliai. llgesni ir sudėtingesni balkonai jungiami specialiomis jungtimis, o kampinių balkonų stiklinimui naudojamos standartinės 90 lapsnių jungtys, kurios stiprinamos cinkuoto plieno armatūra, todėl yra tokios pat patvarios kaip ir plastikiniai langai.